Nalaganje Dogodki

« Vsi Dogodki

Odprtje razstave: Kiki Klimt in Domen Kotnik – Hribček

27. julij 2026 | 19:00 – 20:00

Društvo likovnih umetnikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja vabi na odprtje razstave Hribček, ki bo v Galeriji ULTI v Novem mestu v ponedeljek, 27. 7. 2026, ob 19. uri. Razstava bo na ogled do 11. 9. 2026.

Na razstavi bosta svoja najnovejša dela predstavila doc. dr. Kiki Klimt in doc. dr. Domen Kotnik. Obiskovalci si bodo lahko ogledali dvanajst skulptur, nastalih v okviru njunega skupnega umetniškega projekta, ki je bil zasnovan posebej za Galerijo ULTI.

Ob odprtju bosta avtorja predstavila nastanek projekta ter njegovo vsebinsko in ustvarjalno ozadje. Razstava izhaja iz osebne zgodbe o majhnem hribčku pod Gorjanci, ki za Kiki Klimt predstavlja prostor spominov, družinskih srečanj in prijateljstva. Z vrha hribčka se odpira pogled vse do Štajerske, njegova simbolika pa presega konkretni prostor in odpira razmislek o odnosih med človekom, naravo in umetnostjo. Prav zato je umetnica k sodelovanju povabila kolega in prijatelja Domna Kotnika.

»Hribček« nosi številne pomene – govori o prijateljstvu, družini, skrbi za okolje in odnosu do umetnosti, hkrati pa obiskovalcem ponuja prostor za osebno interpretacijo in doživljanje.

V času trajanja razstave bo vsak petek ob 17. uri organizirano tudi osebno vodstvo po razstavi z avtorico.

Galerija ULTI na Glavnem trgu 1 v Novem mestu je odprta ob sredah in petkih med 16. in 19. uro. Za skupine z več kot desetimi obiskovalci so po predhodnem dogovoru možni tudi ogledi in delavnice izven rednega odpiralnega časa. V času odprtosti galerije je vstop prost.

Spletna stran dogodka

Podrobnosti

Prizorišče