Kids Tour of Slovenia je mednarodna mladinska kolesarska dirka, ki jo organizira Kolesarski klub Adria Mobil iz Novega mesta. Dirka je namenjena dečkom in deklicam ter mlajšim mladinkam in mladincem, starih do 17 let. Poteka vsako leto v začetku julija in vključuje štiri etape: kronometer, gorsko dirko, kriterij in krožno dirko. Dirka je del klubske strategije KK Adria Mobil, ki se osredotoča na delo z mladimi in vzgojo prihodnjih kolesarskih talentov.
Prva etapa običajno poteka v Novem mestu, druga in tretja etapa v Kostanjevici na Krki, četrta etapa pa v Šentjerneju. Poleg glavnih dirk so organizirane tudi otroške dirke za najmlajše, ki se pomerijo na krajši progi. Dirka privabi številne mlade kolesarje iz različnih držav, kar omogoča mednarodno izmenjavo izkušenj in spodbuja športno prijateljstvo.
Dogodek ni le športni dogodek, temveč tudi vzgojni projekt, ki otroke uči vrednot, kot so fair play, vztrajnost, sodelovanje in odgovornost do okolja. Organizatorji si prizadevajo za zmanjšanje ogljičnega odtisa dogodka, spodbujajo uporabo javnega prevoza, recikliranje ter trajnostne oblike prehrane.
Dirka je brezplačna za obiskovalce, ki so vabljeni, da v čim večjem številu spodbujajo mlade kolesarje in navijajo ob progi. Dogodek ponuja priložnost za mlade kolesarje, da se pomerijo v različnih disciplinah, pridobijo dragocene izkušnje in se povežejo s sovrstniki iz drugih držav.

